PRUKAZ ZTP

Dobry den chci se zeptat na zadost  o prodlouzeni prukazu ztp.v loni sem si koncem listopadu zazadal o prodluzeni ztp ktery mam jiz osum let-mam diletacni kardimiopatii ,vysokou hypertenzi ,prodelal sem operace oci se zanetem bechtereva.tri operace a na oko nevidim na  druhem  neco podobneho .mam bechtereva 4 stupen.mel sem plicni edem a od te doby mam zachvaty dusnosti trepu se nespim  poslaly me k psichiatrovi tem me napsal leky  na uklidneni- to mi ale nepomaha a ted mi  po pul roce napsal ze nemam narok  na prispevek na mobilitu ani prukaz ztp.ma cenu se odvolat -musi se to  udelat do peti dnu a oni na to meli pul roku  a nic se nedelo.dik mira
 
MIROSLAV DLABAC

Vážený pane Dlabači,

vždy má cenu bojovat za svá práva. Doporučuji Vám, abyste se odvolal. Posílám Vám vzor odvolání.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.

 

VZOR Odvolání proti rozhodnutí o nepřiznání průkazu osoby se zdravotním postižením  ZTP/P (TP nebo ZTP)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skutečně se jedná pouze o vzor, který je třeba upravit dle Vaší konkrétní situace!!!

Podmínky nároku na průkaz osoby se zdravotním postižením posílám v příloze

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí

adresa

 

prostřednictvím

 

Krajské pobočky Úřadu práce……..

adresa

 

 

Created by Readiris, Copyright IRIS 2005

V………………. dne………………..

 

 

Odvolání proti rozhodnutí o nepřiznání průkazu osoby se zdravotním postižením ZTP/P (TP, ZTP)

 

Rozhodnutím krajské pobočky Úřadu práce v ………… č.j. …………..ze dne……………..bylo na základě posudku posudkového lékaře zamítnuto přiznání průkazu osob se zdravotním postižením ZTP/P (TP, ZTP).

 

Posudkový lékař ve svém závěru dospívá k názoru, že můj stav neodpovídá podmínkám uvedeným v § 34, zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením č. 329/2011 Sb., konkrétně v odstavci 2, tedy uvádí,  že jsem samostatně schopna zvládat potřebu mobility. Tento závěr komise je v rozporu se skutečností, neboť v mém případě rozhodně potřebu mobility nezvládám.

Vyhláška č.505/2006 Sb., v příloze 1, v bodu a) uvádí:

a)      mobilita

Za schopnost zvládat tuto základní životní potřebu se považuje stav, kdy osoba je schopna zvládat vstávání a usedání, stoj, zaujímat polohy, pohybovat se chůzí krok za krokem, popřípadě i s přerušováním zastávkami, v dosahu alespoň 200 m, a to i po nerovném povrchu, chůzi po schodech v rozsahu jednoho patra směrem nahoru i dolů, používat dopravní prostředky včetně bariérových.

 

Já konkrétně nezvládám pohybovat se chůzí krok za krokem, ani s přestávkami, v dosahu alespoň 200 m a taktéž nezvládám chůzi po schodech v rozsahu 1 patra směrem nahoru a dolů. Z toho důvodu se domnívám, že nezvládám potřebu mobility a tím pádem mi vzniká nárok na průkaz osob se zdravotním postižením ZTP/P.

 

S ohledem na výše uvedené skutečnosti, věřím, že mému odvolání bude vyhověno.

 

S pozdravem

 

 

Jméno a příjmení

Datum narození

Adresa

 

Příloha:

Kopie lékařské zprávy

(není nutné, stačí označit důležité lékařské zprávy k Vašemu zdravotnímu stavu, např.

Výše uvedené argumenty si lze potvrdit v lékařské zprávě MUDr. Slavíčka sídlem……………….)