Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prukaz ZTP nebo na Mobilitu

Autor Irena Longauerova
Předmět prukaz ZTP nebo na Mobilitu
Dotaz

Dobrý den pane Krása,mám dotaz prosím Vás zdali bych si mohla zažádat opříspěvek na mobilitu nebo ZTP prukazku /na slevu/. mám po dvou operacích srdce 1.plastika mitralní chlopně a plastika Tr. chlopně 2.operace defektu septa komor a resekce infundibularní stenosy plicnice 3.chronicka bronchitida 4.chronicka žilní insuficience- operace 2007  .nyní opakovaná sínová tachikardie V roce 2010 už byla EKV ambulantně a nyní 3.2.2014 bude opět provedena EKV a pak po dohodě lékařu katetrizační ablace sínové arytmie. Děkuji za odpověd a radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Longauerová,

domniívám se, že Váš zdravotní stav opravňuje k přiznání průkazu ZTP. Pokud Vám bude průkaz přiznán, bude Vám zároveň přiznán i příspěvek na mobilitu. Od 1.1. 2014 došlo ke změně kritérií. Domnívám se, že s přiznáním by neměl být problém.

S pozdravem Václav Krása