Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz ZTP - Dotaz

Autor František
Předmět Průkaz ZTP - Dotaz
Dotaz Dobrý den pane předsedo.Mám dotaz ohledně přiznání průkazu ZTP pro bratra.Bratr je po DMO,trpí oční vadou,diparezou DKK,vlevo lehčí až středně těžká monoparesa s poruchou chůze a nešikovností rukou.Lehká mentální retardace při spodní hranici - celkové IQ 53.Bere PNP,kdy mu byla přiznána i jedna z nezvladatelných potřeb a to orientace a komunikace.Bratrovi byl před rokem přiznán pouze průkaz TP( aktuální lékařská zpráva o celkovém IQ nebyla ještě dostupná).Pane předsedo ,myslíte si,že by měl mít nárok na průkaz ZTP ? Co jsem si vyčetl, tak dle zákona je přiznán průkaz ZTP/P osobám s IQ pod 50, což je pouze o 3-4 body méně než má bratr.Domnívám se tedy,že by měl mít bratr nárok alespoň na průkaz ZTP, když jeho celkové IQ je 53 .Jak máme postupovat? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

žádost o průkaz ZTP musíte opřít především imobilitou. To znamená, že je potřeba, aby v lékařské zprávě bylo zdůrazněno, že Váš bratr nemůže příliš chodin, nezvládne schody a dojde pouze velmi krátkou vzdálenost. Je možné také zdůraznit oční vadu.

S pozdravem Václav Krása 

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.