Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz TP

Autor Pavlina
Předmět průkaz TP
Dotaz

Prosím o radu,mám 2letou dceru trpí komplexníma záchvatama epilepsie.Záchvaty v bezvědomí má 1 měsíčně do toho menší kdy se zahledí dá oči v sloup a je jak hadrová panenka do toho se ještě zahleduje.Každá jízda ve vlaku a autobude při problikávajícím sluníčku znamená záchvat.Ted nám přišlo ze jí byl přiznán 1 stupen a karta TP.Na kontroly jezdíme 20km a mimo to jí léčí Thomaerova nemocnice 160km.Má dcera nárok na příspěvek na ind.dopravu?Já řidičák nemám hodně s náma jezdí soused a ted jsem zjístila že pokud bych malou odpoutala v záchvatu ze sedačky a nemohli bysme hned zastavyt dostanem pokutu.Co vlastně znamenaj výhody pro TP dostane aspon malá samolepku do auta že tam je dítě který trpí záchvatama?Jak je to s kompenzačníma pomůckama třeba jestli existuje polohovací autosedačka.Moc děkuji za odpověd Pavlína

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlíno,

pokud byla Vaší dceři přiznána pouze průkazka TP nemá nárok na příspěvek na individuální dopravu. Doporučuji Vám odvolat se proti rozhodnutí o přiznání TP, a to ke KÚ. Odvolání se podává prostřednictvím orgánu, který rozhodl o přiznání TP. Pokud by Vaší dceři byla přiznána průkazka ZTP, mohla byste na ní požádat o příspěvek na individuální dopravu.

 

S pozdravem Václav Krása