Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz TP

Autor Hakenová Iveta
Předmět průkaz TP
Dotaz Dobrý den,můj dotaz je na průkaz ZTP.Jsem onkol.pac.,po CHT,ozař, r.1973 a letos v červnu jsem dostala ID III.st.Požádala jsem o průkaz OZP,dostala jsem vyrozumění,že splňuji nárok jen na TP.Protože jsem během léta upadla na pravou ruku,nemohu řídit auto a na veškerou léčbu mě vozí manžel.Při ozařování /září 2018/jsem ve zprávě měla napsáno,že nemohu se dopravovat sama.Nyní podstupuji biol.léčbu v Praze každé 3týdny,kam mě vozí manžel.Protože jsme z jiného kraje,nemám nárok ani na cestovné a jiné výhody.V Praze mě čekají další operace,převazy,kam mě opět bude vozit manžel 110km.Chci se zeptat,zda mám šanci se odvolat proti rozhodnutí TP nebo průkaz přijmout a požádat o ZTP?A mám vůbec nějakou šanci? Děkuji za odpověď Ivka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hakenová

 bohužel získání průkazu ZTP pro Vás asi nebude snadné, protože průkaz ZTP je dáván v případech, kdy je člověk imobilní nebo má velmi sníženou mobilitu, nemůže chodit do schodů, po rovině ujde pár kroků, terénní nerovnosti mu prakticky znemožňují pohyb. Dalším důvodem přiznání průkazu je, že má člověk sníženou orientaci tzn. že je částečně nebo úplně nevidomý nebo neslyšící či nedoslýchavý. Třetím důvodem je těžké mentální postižení. U Vás by byla šance přiznání průkazu např. tím, že byste měla sníženou imunitu a vzhledem k Vaší nemoci nesmíte být v prostředí, kde se můžete nakazit. Lékař by musel explicitně napsat, že nemůžete používat prostředky hromadné dopravy.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.