Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz OZP

Autor Hana
Předmět průkaz OZP
Dotaz

Dobrý den,

reaguji na příspěvek paní Evy o její sousedce, cituji: U mojí sousedky, která měla ZTP trvale a pobírá příspěvek na mobilitu, bylo v březnu zahájeno řízení z moci úřední a v červnu jí byl přiznám pouze průkaz TP. Paní Evu jste uklidňoval, že jí průkaz bude pouze vyměněn.
 Co však bude se sousedkou, která má nyní jen TP, bude jí znova vrácen ZTP ? Nebo má smůlu a kvůli několika týdnům bude mít jen TP ? Je nějak myšleno na tyto případy?

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

v případě Vaší sousedky je situace jiná. Pokud bylo vydáno rozhodnutí o přiznání průkazu TP, doporučuji jí, aby podala odvolání, a pokud již uplynula odvolací lhůta, aby požádala novou žádost o průkaz ZTP a pokud neuspějě tak je potřeba se hned odvolat a případně se bránit i správní žalobou.

S pozdravem Václav Krása