Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz

Autor Petra
Předmět průkaz
Dotaz

Děkuji pane Krása za rychlou odpověď,

chtěla jsem se zeptat, když tedy mají lidé podle nynějšího posuzování průkaz ZTP např. do roku 2020, bude při změně posuzování od ledna něco pro tyto lidi plynout? Jeslti tam zase bude, že průkazy z předchozího posuzování platí jen do roku např. 2017? Protože ťeď to tak je, že průkazky dle předchozího posuzování platí max do konce roku 2015. Takže by mě zajímalo, zda když má člověk teď klid a průkaz mu platí do konce roku 2020, zda ho zase poženou dřív k přezkoumání? Protože pořád běhat k nějakým komisím je opravdu už někdy vysilující...

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

podle nové úpravy by již měli být přiznávány průkazky ZTP na delší období. V zákoně je, že průkazy pro OZP mají platnost do konce roku 2015. Pokud Však budou vydávány podle nového způsobu posuzování, měly by být vydávány na 10 let jak stanoví zákon a po dovršení 50 let již na trvalo.

S pozdravem

Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.