Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosím o radu Váženy pane Kraso.

Autor Sarah
Předmět Prosím o radu Váženy pane Kraso.
Dotaz Dobry den chtěla bych se zeptat mám sina, kteremu byl přiznanej příspěvek na péči ve čtvrtem stupni v tomto roce. Mám na vas dotaz chtěla bych si požadat o nejvyší stupně prukazky co mam udělat mám si podat žadost nebo stači tenhle posudek předložit rozhodnuti že muj sin ma čtvrty stupen přiznanej a jestli ma narok i na příspěvek na automobil když je mentalně retardovany a nezvlada chuzi po schodech a nedojde vic jak 10 kroku. Děkuju předem a přeji krasny den plné radosti.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sarah,

pokud Vašemu synovi byl přiznán PnP ve IV. stupni, tak by měl automaticky obdržet průkaz ZTP/P. Doporučuji Vám navštívit ÚP, vzít rozhodnutíé o příspěvku na péči a požádat o průkazkz ZTP/P.

S pozdravem Václav Krása