Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prodloužení ztp a úhrada náklad za cestu

Autor Veronika
Předmět prodloužení ztp a úhrada náklad za cestu
Dotaz Dobrý den, předem děkuji za odpověď a snad mě i pochopíte. Mám menší dotaz ohledně prodloužení ztp, byla jsem o něj žádat hned na začátku února. Myslela jsem, že když zažádám včas, že to také v čas bude, jenže nastaly pár komplikací a tak se mi to prodloužilo, jelikož jsem totiž nevěděla, že se měnil zákon na to ztp. Už čekám skoro půl roku (také jsem tam stále volala a žádala je o to zda by to nešlo urychlit kvůli mému cestování do práce, když už mi to takhle 2x podělaly - když jsem to byla podat tak tu žádost poslaly na posouzení o 2 měsíce později, a ti co to posuzují ty papíry poslaly špatné doktorce takže jsem musela ještě počkat až to pošlou znova přímo té mé doktorce) a měla bych to posouzení už dostat příští týden teda. Díky té průkazce jsem mohla cestovat úplně v pohodě, a tak nemám žádné ty legitky na autobusy a vlak, jelikož jsem měla ztp. Mohly by mi to aspoň část ceny za tu dobu co čekám oni uhradit? Vzhledem k tomu, že mi to takhle zkazily a já stále musím čekat na posouzení už jsem projela nehoráznou částku za ty cesty do práce a z práce úplně bez slev (všechny ty jízdenky mám samozřejmě schované), jelikož jsem počítala s tím, že když to podám včas, tak to taky včas bude popř. jsem počítala, že by se to malinko prodloužilo, ale ne až takhle na dlouhou dobu. S pozdravem Veronika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

nejlépe bude, když mi pošlete kopie dokladu, které zatím máte ve věci Vaší žádosti, a to na adresu v.krasa@nrzp.cz a poté to pošlu na adresu ÚP.

S pozdravem Václav Krása