Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prodloužení průkazu ZTP

Autor milan
Předmět Prodloužení průkazu ZTP
Dotaz

Dobrý den,

prosím o odpověď na otázku, jak mám prodloužit průkaz ZTP,tak aby po dobu podání žádosti zůstala jeho funkce v platnosti.Konkrétně mám průkaz ZTP 1.rok a jeho platnost končí 30.9.2012.Pracovnice ÚP mě sdělila,že mohu požádat o prodložení jeho platnosti až po uplynutí jeho platnosti a pak mají urč.dobu na vyřízení.Já ovšem používám tento průkaz a násl.i terčík invalidy na automobilu, každý den a v přechodném období (vyřizování žádosti)ztratí platnost.Jak toto řešit?Děkuji Milan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

úřednice nemluvila pravdu. Podejte písemně (doporučeným dopisem, nebo a podatelně) žádost okamžitě. Dále žádejte o potvrzení, že jste držitelem průkazu ZTP, a že nyní je Vám vyřizován nový průkaz. Tudíž po dobu správního řízení můžete využívat "výhody" spojené s průkazkou.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.