Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prodloužení platnosti ZTP

Autor Kotuk Vladimír
Předmět prodloužení platnosti ZTP
Dotaz

Dobrý den p.Krása!

     Nedávno jsem potkal svoji známou,která byla na ÚP zažádat o prodloužení ZTP.Sdělila mi,že jí bylo pracovnicí ÚP sděleno,že jí bude provedena návštěva bytu pracovnicí ÚP,která rozhodne o prodloužení průkazu ZTP.Nevím,co si mám o tomto sdělení myslet,snad nejlépe zná zdravotní stav posuzovaného lékař.To lékaři již o zdravotním stavu nebudou bráni na zřetel.Pokud je toto pravda,je až neuvěřitelné,jak nějaká pracovnice ÚP může rozhodnout o zdravotním stavu posuzované osoby.A znovu se tu otevírá ohromný prostor pro korupci.Dáš dostaneš,nedáš,nemáš nárok.A velice by mne zajímalo,zda pracovnice ÚP také budou navštěvovat nepřizpůsobivé občany,samozřejmě všichni průkaz ZTP obdrží,proč si přidělávat problémy.Proč,omlouvám se za ten termín,polezou pracovnice ÚP po bytech,to si nemohou dotyčnou osobu zavolat na ÚP ?Jak je zřejmé asi na ÚP mají práce málo,tak se půjde do bytu na kafíčko,posedí se jednu dvě hodinky,pak ještě do jednohu bytu a máme konec pracoivní doby.Na takové zbytečnosti naše republika má.Děkuji Vám za odpověď.        

 

                                                                                    Koťuk Vladimír

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kotuku,

je to tak, že při posuzování nároků na ZTP se posuzuje nejen zdravotní stav, ale také se provádí sociální šetření v bytě žadatele, a to zda je schopen zvládat mobilitu či orientaci.  Úřad postupoval v souladu se zákonem.

 

S pozdravem Václav Krása