Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání průkazu

Autor Mňaček Josef
Předmět Přiznání průkazu
Dotaz Vážený pane Krása, mám na Vás dotaz, jsem v PID. Byl jsem na ÚP, že bych chtěl průkaz osoby se zdravotním postižením. (mám ICD Biotronik Lumay-prevence NSS,NYHA II,EF LK 25-30%), příspěvek na mobilitu nepotřebuji, jsou potřebnější. Tam mi tvrdili,že stačí vyplnit pouze Žádost o příspěvek na mobilitu a že mne navštíví sociální pracovník (nevím proč).Může se stát, že mi zamítnou příspěvek na mobilitu a tím i průkaz osoby zdravotně postižené? Nač jsou pak dva druhy žádostí když stačí jen jeden? A nebo úředníci v tom mají chaos a zmatek? Děkuji za Vaš čas a odpověď Mňaček.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mńáčku,

úředníci v tom mají samozřejmě zmatek. Formulář žádosti o průkaz ZTP najdete na adrese www.mpsv.cz. Doporučuji Vám jej vyplnit a poslat doporučeně na ÚP, nebo jej podejte v podatelně úřadu.

S pozdravem Václav Krása