Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na mobilitu starých rodičů

Autor Vlasta Radová
Předmět Příspěvek na mobilitu starých rodičů
Dotaz Dobrý den pane Krása. Mám rodiče ve věku 83 90 let. Je samozdřejmostí, že je vozíme po úřadech, doktorech a různě,otec je dosti nemocný a špatně vidí. Chci se zeptat jestli maji nárok na finanční příspěvek na mobilitu a jaké jsou podmínky. Nevlastní ani jeden, žádný z průkazu, jsou jen staří a špatně se jim dopravuje autobusem, oba jíž měli pády dosud s následky, můžou doložit dokumenty od lékařu, nehledě, že otec velmi špatně vidí. Zrovna včera mu zamítli digitálni lupu na čtení. Tak nevím, jestli starý člověk má na něco ještě nárok,na zlepšení života a nebo jen sedět u okna a čekat na poslední den. Děkuji za odpověď Radová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radová,

vaši rodiče by měli podat žádost o průkaz ZTP, případně o příspěvek na mobilitu. Formuláře k žádosti najdete na www.mpsv.cz. Žádost je potřeba poslat doporučeným dopisem na ÚP nebo předat na podatelnu. Vyřizování může trvat poměrně dlouho, ale myslím si, že by mohli se žádostí uspět.

S pozdravem Václav Krása