Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na mobilitu a další výhody u zvláštní pomůcky (automobil)

Autor Miroslav Podžorný
Předmět příspěvek na mobilitu a další výhody u zvláštní pomůcky (automobil)
Dotaz

Dobrý den, píši ohledně mobility a zvláštní pomůcky. Tyto dvě věci mi byly odepřeny, proto jsem se odvolal, jelikož jsem držitelem průkazu ZTP a příspěvek na mobilitu mi chybí a celá tato záležitost už trvá více jak rok a úřednice z MPSV Brno mne stále nabádají k dalšímu čekání na vyjádření k této problematice. ZTP mám do března 2014 a příspěvek na péči do října 2014. Vás se ptám, jestli je možné, nějak to urychlit a v případě přiznání nároku na motorové vozidlo, jaké jsou výhody držitele ZTP (zejména dálniční známka a provoz vozidla).

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Podžorný,

držitel průkazu ZTP nemá nárok na odpuštění dálničních poplatků. Musí si vyžádat na svojí obci s rozšířenou působností tzv. evropský parkovací průkaz. Pokud jde o Váš problém s přiznáním Vašeho příspěvku na mobilitu a přiznání přísdpěvku na nákup motorového vozidla, doporučuji Vám podat stížnost ke generální ředitelce ÚP paní Ing. Marii Bílkové, Karlovo nám. 1, 128 00 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása