Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Převod prodl.mateřské na PnP

Autor Jarka
Předmět Převod prodl.mateřské na PnP
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

mám s dovolením hned 2 dotazy.Měli jsme na dceru (8 let) přiznanou prodlouženou mateřskou 3 tisíce do 31.12.2012. Od ledna,jak je známo,se prodlouž.mateřská ruší a kdo ji měl už přiznanou,přechází na PnP.Nám nálaží 1,stupeň na peči (dítě dlouhodobě zdravotně postižené).A tady se chci zeptat.V dopise,který mi přišel,se píše,že se prodlouž.mateřská převádí AUTOMATICKY na PnP.Volala jsem na úřad a tam mi bylo řečeno,že nemusím vyplňovat žádné papíry,nikde nic podepisovat,že se to opravdu převede automaticky. Je to pravda?Nemusím nic vyřizovat a opravdu to převedou úředníci automaticky? Úřednice mi po telefonu řekla,že čekají na nějaké spisy ,kde budou uvedeny seznamy převodů - spisy jim prý příjdou někdy během února.Stihnou mi tedy poslat PnP za leden včas? Nebo mám jít na ÚP osobně a optat se,jak to je..?

Další dotaz - pokud prý mám 1.stupeň PnP a nemám průkaz ZTP ,prý nemám nárok na příspěvek na mobilitu - až od  2.stupně.Dcera má Aspergerův syndrom - kde je porucha komunikace a orientace.Musím ji dovážet k 5 různým doktorům,což někdy není jednoduché.

Předem děkuji za odpověď ,přeji pěkný den a děkuji za vše,co pro nás rodiče postižených dětí děláte.S pozdravem Jarka.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarko,

pokud jde o PnP je to skutečně tak, že by měl být proveden převod automaticky nemusíte nic vyplňovat.

Pokud jde o průkazku ZTP, doporučuji Vám na ÚP požádat o průkazku ZTP s tím, že žádáte posoudit Vaši dceru z hlediska orientace. Nárok na průkazku ZTP je také z jiných důvodů než podle přiznaného stupně PnP.

S pozdravem Václav Krása