Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

preukaz ZŤP

Autor Drahomíra
Předmět preukaz ZŤP
Dotaz Dobrý deň, mám takýto problém: Som starobná dôchodkyňa a som držiteľokou preukazu ZŤP, ktorý mi bol vydaný na Slovensku 21.4.2009 Od januára 2010 mám ale trvalý pobyt v Česku, kde som sa presťahovala k synovi. Mam sem prevedené aj zdravotné poistenie do Českej VZP. A teraz neviem, či mi môj preukaz ZŤP platí aj v Česku - alebo si musím požiadať o nový? Ďakujem za dobrú radu a porozumenie! S pozdravom" Drahomíra Staněková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Staněková,

slovenské dokumenty neplatí na českém území. Musíte si podat žádost o průkaz ZTP, a to na odboru sociálních věcí Vaší obce s rozšířenou působností.

S pozdravem Václav Krása