Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přeskoumání ZTPv 2015

Autor ludmila Vrbovska
Předmět přeskoumání ZTPv 2015
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,chci se zeptat jak to vypadá s průkazkou ZTP nebo ZTP/P trvale ,jak se mělo jít na přeskoumání v roce 2015 jestli je to na dobré cestě,když jsme postižení od malička díky za odpověd Vrb.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vrbovská,

nyní se významným způsobem mění zákon č. 329/2011 Sb., který upravuje podmínky získání průkazů OZP. Přesto se počítá s tím, že do konce roku 2015 bude provedeno nové posouzení nároků na průkazy, a to proto, že je nezbytné systém sjednotit po éře sKarty. Uvidíme, jak to bude po volbách.

S pozdrvem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.