Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přechod z průkazu ZTP na TP II.

Autor Petr Svěrák
Předmět Přechod z průkazu ZTP na TP II.
Dotaz Dobrý den, předpokládám, že čas potřebný na podání správní žaloby ještě nevypršel, takže mám stále příležitost. Žádost o prodloužení průkazu jsem podával letos v dubnu. V červenci mi přišlo rozhodnutí o přidělení průkazu TP a já jsem podal námitku. Námitka byla zamítnuta a dokument jsem dostal 1.12. 2015 takže nyní tedy běží 2 měsíční lhůta pro možnost podání správní žaloby. Na základě pročítání diskuse na vašich webových stránkách jsem poslal e-mailem žádost o prošetření jednání posudkové komise na adresu ředitele posudkové služby MPSV ČR, pana JUDr. Jiřího Biskupa. Dnes jsem byl na dopravním odboru místního úřadu, kde jsem hlásil změnu ohledně parkovacího stání ZTP. Vyšli mi naštěstí vstříc a na 2 měsíce mám parkování dále povolené. Je možné se na vás obrátit ohledné získání právních podkladů, aby případná správní žaloba měla všechny náležitosti? Děkuji Svěrák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svěráku,

pokud jde o správní žalobu, tak není potřeba napsat nic složitého. Přesto Vám doporučuji se obrátit na poradnu NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji