Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pozastavení invalidního důchodu v době vyřizování průkazu ZTP

Autor Jolana
Předmět pozastavení invalidního důchodu v době vyřizování průkazu ZTP
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se při přerušeném řízení o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižení, po dobu posuzování manželova zdravotního stavu, také pozastavuje měsíční výplata, jeho pravidelného a také našeho jediného příjmu inv. důchodu III. stupně. Celodenně pečuji o manžela s mnohočetným myelomem, ve velmi pokročilém stádiu a na radu sociální pracovnice v nemocnici, jsem formuláře na mobilitu a péči odevzdala na pracovní úřad. Dnes jsem se dozvěděla, že jedné mé známé v době vyřizování průkazu, pozastavili i plný inval. důchod. Je to opravdu možné? Pokud ano, dá se celé tohle úřednické kolečko nějakým způsobem zrušit? Žádost jsem podala 10.10.a za dva dny jsem měla doma usnesení o rozhodnutí o přerušení řízení, po dobu zkoumání zdravotního stavu. Moc děkuji předem za odpověď. Jolana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jolano,

vyřizování žádosti o průkaz OZP nemá žádnou souvislost s výplatou invalidního důchodu. Tudíž se nemusíte ničeho obávat. To co jste zaslechla v souvislosti s pozastavením ID není pravda.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji