Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

postižení trvale

Autor Ludmila Vrbovska
Předmět postižení trvale
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, slyšela jsem pani ministryni v televizi Nova ,že jste se na něčem dohodli.ale asi jsem tam nenašla odpověd na to ,když je někdo postižený od malička (trvale ) jesti mu ten stav trvale a průkazka zůstane,protože když byl jednou uznán postižen trvale tak věkem se mu to přeci nevyléčí,vím my s dětskou obrnou jsme na tom hůř a hůř síla ubývá, je nás čím dál mín a všichni na nás stary kašlou . Díky za odpověd Vrbovská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vrbovská

v takovém případě samozřejmě průkazka zůstane. Problém je v rychlosti změny zákona, protože současná právní úprava říká, že všichni musí být nově posouzeni do 31. 12. 2015 v rámci výměny průkazů OZP.

Věřím, že se vše rychle podaří.

S pozdravem Václav Krása