Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

postižení manžela

Autor Margita
Předmět postižení manžela
Dotaz

Dobrý den, manžel je už skoro 30 let po amputaci PHK pod ramenem. Přesto i s tímto postižením spoustu let pracoval na plný úvazek, 10 let dokonce bez nárolu na částečný ID. Před sedmi lety prodělal CMP s fatálními následky. Je ochrnutý na pravou polovinu těla, špatně vidí i slyší, špatně chodí. Navíc má postižený mozek, jeho IQ je na úrovni 6 - 8 letého dítěte. Po několika peripetiích mu nakonec byl přiznám ZTP II. stupně a táké druhý stupeň závislodti. Od 1.7.2012 mu však bylo vše odebráno, vlastně mu zůstaly pouze první stupně. Jeho stav se nijak nezlepšil, spíše se vzhledem k postižení pozvolna zhoršuje. Dnes jsme byli u Psychiatra a ten opět potvrdil, že pacient vyžaduje celodenní dozor druhé osoby. 9.7. jsme objednaní na psychologiské vyšetření a následně máme schůzku s právničkou. Myslíte, že jde o správný postup?? Děkuji Geršlová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Geršlová,

je potřeba podat odvolání, a to přímo k MPSV ČR. Pokud byste s odvoláním neuspěla, tak se nebojte obrátit na Krajský soud se správní žalobou. U správní žaloby se poplatky neplatí. Odvolání se podává k MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav krása