Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posouzení PnP v roce 2012

Autor Jiří Jurášek
Předmět Posouzení PnP v roce 2012
Dotaz

Vážený pane Kráso.Zdravím a přeji mnoho úspěchů v práci kterou pro nás děláte.Dovolte mi dotaz. V dubnu 2011 jsem žádal o pnp. Na podzim mi přišel dopis, že se mou žádostí zabývají a žádají moji lékařku o nové lék.zprávy. Vzhledem k tomu, že docházím primárně ke svým odborným lékařům,došel jsem na obvod a se svou obv.lékařkou jsme promtně aktuální zprávy odeslaly. V lednu 2012 jsem obdržel zamítavý posudek s tím,že tento byl zpracován 1.1.2012! Ponechám stranou jaký horlivý posudkový lékař se mým zdr.stavem zabýval o státním svátku, i dobu (cca 8 měsíců zpracování žádosti). Nicméně je zde jisté, že jsem byl posuzován dle nového způsobu. Na radu soc.pracovnice jsem se odvolal,neboť se sama domnívá, že mám nárok nejspíše na 2.st.pnp.Nicméně je jisté, že budu opět posuzován dle nového modelu. Konečně k otázce. Znamená to snad, že nedostanu-li pnp, či jen 1 stupeň, přijdu o kartu ZTP?

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jurášku,

pokud by Vám byl odebrán PnP či jste měl pouze I. stupeň PnP, neznamená to automaticky, že byste neměl mít nárok na průkazku ZTP. Tu je možno vydat i v případě, že osoba nepobírá PnP, ale splňuje podmínky pro přiznání průkazu ZTP v oblasti mobility či orientace.

S pozdravem Václav Krása