Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pomoc-ZTP změněn na TP

Autor Tomáš
Předmět pomoc-ZTP změněn na TP
Dotaz

Vážený pane Kráso,

právě mi byl dosavadní průkaz ZTP změněn na TP.

Předpokládám, že musím okamžitě podat odvolání, avšak nevím, jak ÚP nebo LPS přimět k vyžádání nového lékařskému posudku, který bych velmi potřeboval. Přitom došlo k tomu, že změnu posouzení stavu způsobilo doslova jedno slovo.

Také mi to zcela zásadně zkomplikovalo život - patrně musím průkaz ZTP odevzdat - i když nevím, zda po dobu odvolání ještě platí, nebo ztratil platnost dneškem. A zda musím okamžitě pořizovat "lítačku" na MHD.

Velmi Vám děkuji za případnou odpověď.

S pozdravem Tomáš

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

opravdu se musíte do 15 dnů odvolat, přičemž odvolání předáte na ÚP, který rozhodl o odebrání průkazu ZTP, ale adresovat odvolání budete na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Do odvolání napoiště, že žádáte nový posudek, protože posudkový lékař nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu.

Pokud jde o odevzdání průkazu, tak bych počkal, až Vás ÚP k tomu vyzve. Pokud je na Vašem průkazu datum platnosti, tak samozřejmě, v případě, že toto datum již uplynulo, tak se vystavujete nebezpečí a v takovém případě je lépe průkaz nepoužívat. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.