Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pomoc ohledne zadosti na ZTP

Autor Zolo Kalavsky
Předmět Pomoc ohledne zadosti na ZTP
Dotaz

Dobry den,

Vazeny pane Kraso, mam na Vas dotaz ohledne postupu vyrizovani prukazu ZTP pro moji maminku. Je ji 75 let v dubnu prodelala dvě operace patere ale zlepseni bylo jen docasne, ma tezkou osteoporezu kde je aplikovana lecba steroidy a kortikoidy , navic ma cca 75% ztratu sluchu, bydli ve 3 NP bez vytahu...chodi jen s pomoci francouzske hole nebo hulky...problem je v tom ze s ni bydlim v jednom byte, nakupy zvlada ale jeto pro ni casove velmi narocne, obstarat neco na uradech ci poste je pro ni cca 1.5 h zalezitost, jiz nekolikrat se stalo ze jsem ji musel odvezt do mesta ale s parkovanim i kdyz na malem meste je nekdy velky problem, mnohdy by nam stacilo 5-10 min ale obcas se stane ze zaparkujeme hodne daleko o mista kam jdeme a efekt dovozu/odvozu je temer nulovy kdyz musi jit napr 15 min pesky na urad nebo postu...potrebuje nutne ZTP...nikdo na to nebere ohled i taxikar se boji zaparkovat na 5 min na miste vyhrazenem pro invalidu , jaka je tedy sance v jeji kladne vyrizeni...nemam moc casu behat po uradech, pracuji cca 40 km od mista bydliste.

Dekuji predem za Vasi odpoved a pomoc

Hezky den a zdravi

S pzdravem

Kalavsky Zolo

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kalavský,

doporučuji Vám, aby si Vaše maminka požádala o průkaz až po 1. 1. 2014, kdy se významně mění způsob hodnocení nároku na průkaz.

S pozdravem Václav Krása