Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podmínky k prodloužení ZTP

Autor Dita
Předmět podmínky k prodloužení ZTP
Dotaz Dobrý den, Chtěla bych se zeptat ohledně prodloužení průkazů ZTP. Můj partner měl průkaz ZTP do konce února tohoto roku, prodloužení bylo vzhledem ke komplikaci na úřadech dosti porblematické. Z počátku nepřijímali a něvěděli, pak přijímali. Ale my máme takový dosti choulostivý problém. Na žádosti se má v případě, že se přechodný pobyt liší od trvalého vypsat ten přechodný...kvůli reálně docházející pracovnici. Jde o to, že můj partner nemůže uvést kde se zdržuje dokud nemá vyřešené své pohledávky, neboť by ohrozil můj majetek. Jak z této situace? Průkaz ZTP mu umožní parkovat na vyhrazených místech pro invalidy...což ke svému stavu po hemodiálýze mnohdy potřebuje a dále pro výhodu na mhd. Lze seněkam dostavit na posudek a nemuset uvádět přechodný pobyt, nebo něco podobného? Nebo holt posečkat až věci budou dořešeny a poté s klidem požádat? A ještě jedna věc...můsí se odevzdat parkovací karta a průkaz i když se vzhledem k prošlému datu nevyužívá? Předem děkuji za odpověď. Přeji příjemný zbytek dne Dita.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dito,

to je nestandardní situace, ve které Vám neumím poradit.

S pozdravem Václav Krása