Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podat či nepodat žádost o ZTP

Autor Kučera
Předmět podat či nepodat žádost o ZTP
Dotaz

Dobrý večer,

prosím o radu. Žena má vzácnou nemoc a to Systémovou sklerodermii, která v jejím případě napadla krevní aparát (v důsledku nedostatečného prokrvování končetin jí odumírá tkáň na prstech rukou a nohou) a plíce (trpí dušností při zvýšeném pohybu).

Pobírá plný invalidní důchod a zajímá mě jestli by měla nárok na průkaz ZTP. Jestli jsem správně pochopil, žádá se na Krajském úřadě, což je pro nás Ústí nad Labem - 80 km cesta a tak mě zajímá zda se tam eventuelně vydat (co vzít ssebou a co vyplnit a doložit).

Děkuji a jsem s pozdravem Kučera

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kučero,

žádost podejte na Vám nejbližším ÚP. Doporučuji Vám použít formulář na www.mpsv.cz a pošlete jej vyplněný doporučeným dopisem. Pravděpodobně budete mít obtíže, protože průkaz ZTP je nyní přiznáván ve velmi málo případech. proto se klidně odvolejte a bojujte.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.