Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PnP a ZTP

Autor hela
Předmět PnP a ZTP
Dotaz

Dobrý den, pokud mi bude přizán příspěvek na péči musím si žádat ještě o průkaz ZTP nebo mi bude prodloužen automaticky. V současnosti mám ZTP / platnost do 30.4.2012/ a nyní 1.2012 si žádám o příspěvek na péči . Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Helo,

pravděpodobně Vám průkaz ZTP prodloužen nebude, protože zákon č. 329/2011 Sb., stanoví, že po ukončení platnosti průkazu ZTP by měly být vydávány Karty sociálních systémů. Vzhledem k tomu, že karty nejsou funkční, tak se domnívám, že úřad by Vám měl úřad prodloužit, ale bude s tím asi dělat obstrukce. V každém případě Vám doporučuji podat žádost o prodloužení průkazu ZTP, a to prostřednictvím podatelny ÚP a nebo doporučeným dopisem.

S pozdravem Václav Krása