Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PnP a ID po transplantaci

Autor Lucie Bošová
Předmět PnP a ID po transplantaci
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso, prosím o radu: Jsem rok po transplantaci ledviny. V březnu 2013 mi končí PID a počítám s tím,že mi při dalším řízení bude tento snížen na ČID. Zároveň mi ale 08/12 skončila platnost parkovací kartičky a průkazu ZTP. Předpokládám,že při novém posuzování v souvislosti se stupněm závislosti (abych vůbec měla parkovací kartičku, kterou potřebuji, průkaz ZTP určitě již nedostanu...) budou  problémy získat alespoň to základní. Prosím o radu: Mám s žádostí o posouzení stupně závislosti (předpokl.snad 1.st.) počkat až do toho března 2013, až mne předvolají k znovuposouzení ID? Ptám se takto víceméně z taktických důvodů, abych si neuškodila.PnP posuzuje stejná LPS jako ID? Snad jsem to napsala  srozumitelně. Moc děkuji za odpověď, s pozdravem, Lucie Bošová    

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bošová,

v této situaci je těžké poradit. Pokud jde o průkaz ZTP, ten je přece jen hodnocen trochu jinak. Tak si myslím, že byste o něj mohla požádat nyní. Je však pravda, že když se dostanete do rukou posudkářů, takže mohou změnit téměř vše. Záleží spíše na Vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.