Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pnp

Autor Kristýna
Předmět Pnp
Dotaz Dobrý podvečer,moc se omlouvám že Vás zatěžuji,snažila jsem se pátrat,ale nic jsem nenašla.Mám průkaz ZTP/P manžel o mne pečuje bereme 4000.II-stupeň.Měla jsem III,ale ten mi vzali po 15 letech o mne beze mne rozhodl internista ani odvolání nepomohlo.No co zmůžu nic! Podle nové vyhlášky Průkaz ZTP/P náleží osobám, které jsou podle zákona o sociálních službách považovány pro účely příspěvku na péči za osoby závislé na pomoci jiné osoby ve stupni III (těžká závislost) nebo stupni IV (úplná závislost), a osobám, u kterých bylo pro účely příspěvku na mobilitu zjištěno, že nejsou schopny zvládat základní životní potřeby v oblasti mobility nebo orientace, s výjimkou osob uvedených v odstavci 4. No a co teď bude se mnou o ZTP/P jsem bojovala jako drak. Nemám tedy podle této vyhlášky právo na III stupeň nebo kam mne zařadí.Nezlobte se,že Vás obtěžuji máte toho opravdu moc.S pozdravem Kristýna

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kristýno,

u příspěvku na péči se u Vás nic nemění. Pokud jde o průkaz ZTP, tak vzhledem k tomu, že pobíráte PnP II. stupeň, průkaz Vám zůstane. Pokud máte vážné obtíže v mobilitě, nemožnost chůze, jízdy věřejnými dopr. prostř. apod., mohla byste si opětovně zkusit požádat o průkaz ZTP/P. To vše však až po 1. 1. 2012.

S pozdravem Václav Krása