Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

platnost průkazu ZTP

Autor Marie
Předmět platnost průkazu ZTP
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na platnost průkazu ZTP, který mám v současné době do roku 2017. Bude platný do roku 2017 nebo jen do konce roku 2015, jak bylo původně určeno. A zrovna tak i pobírání příspěvků na mobilitu. Děkuji za odpověď. S pozdravem Marie

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

průkaz ZTP Vám bude platit pouze do konce roku 2015, tak jak je určeno v zákoně č. 329/2011 Sb. To samé platí i pro příspěvek na mobuilitu, neboť on je a nově bude zcela provázán s průkazem ZTP nebo ZTP/P. Tato věc se bude řešit po volbách, až bude ustavena nová vláda a nový parlament.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.