Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

platnost karty ztp/p

Autor dana
Předmět platnost karty ztp/p
Dotaz

Dobrý den

Synovi končila 30.9. 2016 mobilita,když jsem přišla na uřad zažádat o znovuposouzení,bylo mi řečeno že mu končí také prukaz ztp/p,ale  jemu končí až v r.2025,uřednice vytáhla z pokladny jiný prukaz syna,platný do 30.9.2016,ten první byl vydán v květnu 2015 a ten druhý v srpnu 2015,ale nikdo mi nedal vědět že tam má syn prukaz.Synovi je 21let.Nakolik let se vydávají prukazy pro dospělé,mě se zdá podivné chování uředniku.Prosím o radu jak postupovat.Připadá mi že si z nás dělají srandu,ale že nám přidělávají jen další starosti si asi neuvědomují a nebo z toho mají radost.Předem děkuji za odpověd

s pozdravem Dana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

to co mi píšete je opravdu podivné. Pokud má Váš syn průkaz, jehož doba platnosti je do roku 2025, pak vůbec nerozumím tomu, jak je možné, že existuje ještě druhý průkaz. Asi by bylo nejlépe, kdybyste šla za ředitelem krajské pobočky ÚP a tam se pokusili dohodou vyřešit celou věc. Může totiž dojít k záměně jmen a podobně. Není možné, aby v roce 2015 byly vydány dva průkazy na stejnou osobu. Pak je nejlépe průkaz, který platí do 30. 9. 2016 zrušit. Myslím, že bez osobního jednání tuto věc nelze řešit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji