Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání proti rozhodnutí MPSV

Autor Miroslav Brandejský
Předmět Odvolání proti rozhodnutí MPSV
Dotaz Zdravím pane Kráso a prosím poraďte mi. Byl mi přiznám příkaz ZP. Mám problémy s chůzí a dechem, ujdu sotva 100 metrů. Pro mne je především důležité,abych mohl dojet k lékaři, do lékárny, to vše je na náměstí od mého domu cca 500 m a to do kopce, který nejsem schopen vyšlapat. O průkaz ZTP jsem požádal, ale byl mi přiznám pouze ZP, což moje problémy neřeší. Prosím o radu, mám-li se odvolat a případně jaké mám uvést důvody.Je mi 78 let. Děkuji.Brandejský

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Brandejský,

určitě se odvolejte. Odvolání se podává prostřednictvím ÚP na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Do odvolání uveďte, že nebyly zohledněny všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Odvolání musíte podat do 15 dnů po doručení rozhodnutí o přiznání průkazu TP. Pokud byste tuto lhůtu již propásl, doporučuji podat žádost novou.

S pozdravem Václav Krása