Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání proti rozhodnutí

Autor Jana Šímová
Předmět Odvolání proti rozhodnutí
Dotaz

Dobrý den.

Chtěla jsem se zeptat jaká je lhůta pro vyřešení odvolání.

Nesouhlasíme s rozhodnutím posudkového lékaře ohledně přidělení průkazky ZTP a chceme dát odvolání.Paní na úřadě mi řekla, že na vyřízení mají rok, tak se chci jenom zeptat jestli je to pravda...
Pokud odvolání dávat nebudem, kdy si můžu podat novou žádost?

Děkuji Jana Šímová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šímová,

nerozumím tomu, proč by odvolání mělo trvat rok. Správní lhůta pro jednání správních orgánů je 60 dní. Pokud jste rozhodnuti podat odvolání tak byste jej měli  podat. Pokud jde o novou žádost o vydání průkazky ZTP, není stanovena žádná lhůta. Záleží na Vašem rozhodnutí. Měli byste počkat do rozhodnutí odvolacího orgánu.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása