Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolání

Autor Marie Vavříková
Předmět odvolání
Dotaz

Dobrý den,pane Krása

,Dceři přiznali průkaz TP a 1.stupen PNP jelikož prý zvládá mobilitu.Je na dialýze a má mnohočetné postižení páteře s hrudní hyperkyfozou.  dibetes MODY5.Když jsem se chtěla odvolat,abychom získali průkaz ZTP ,bylo mi sděleno pracovnicí na úřadě práce kam spadáme ,že proti tomu neexistuje možnost odvolání ,jelikož na průkazky se nevydává rozhodnutí  pouze jenom sdělení.Jestli prý na tom trvám mám si podat novou žádost přímo o průkazku ZTP.což si myslím ,že je jenom další ztráta 3-4 měsíců ,než proběhne veškeré další šetření.

Máme nějakou šanci.Je pravda ,že na to nelze podat odvolání.

Děkuji Vám předem za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vavříková,

to je teď nová módní záležitost ÚP, že posílají pouze tzv. vyrozumění. Přesto Vám posílám vzor odvolání proti rozhodnutí o přiznání TP. Podejte ho písmeně doporučeným dopisem nebo na pobočce přes podatelnu úřadu. Zákon č 329/2011 Sb., v § 35 odst. 4) stanoví, že pro řízení o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením se rozhodnutí vydává jen v případě zamítnutí jeho vydání. Toto umožňuje i zákon č. 500/2004 Sb. správní řád. Vám však nebylo vyhověno ve vaší žádosti a proto do odvolání napište, že se odvoláváte proti vydáníé průkazu ZTP, neboť Vám nebylo vyhověno.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.