Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání

Autor Blanka
Předmět Odvolání
Dotaz Dobrý den, mohli byste mi poradit jak postupovat při sepsání odvolání proti rozhodnutí LPK o žádosti průkazky výhod ? Přiznána byla průkazka výhod TP, ale psychiatrička i psycholožka sdílí stejný názor, že musí mít doprovod při jednáních, návštěvách lékaře, hlavně v cizím prostředí - psychické onemocnění. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Blanko,

odvolání je zcela jednoduché. Napíšete, že se odvoláváte proti rozhodnutí LPK o přiznání průkazu TP.   Jako důvod můžete uvést, že Vaše obtíže jsou podstatně větší. Odvolat se můžete ke krajskému úřadu, a to protřednictvím odboru sociální péče, ktterý rozhodl o přiznání průkazu TP. Pokud krajský úřad potvrdí původní rozhodnutí,  dále se odvolat nemůžete.

S pozdravem Václav Krása