Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odškodnění za průtahy v řízení

Autor Eva Kratochvílová
Předmět odškodnění za průtahy v řízení
Dotaz Dobrý den, v prosinci 2016 jsem si podala na Okresní správu sociálního zabezpečení žádost o prodloužení průkazu ZTP,který mám 13 let.Řízení trvalo od prosince 2016 do 7.3.2018.To mně nepřipadá normální.Mám nárok na odškodnění za průtahy v řízení? Kde a jakým způsobem bych mohla žádat o takové odškodnění? Má to nějaký kladný význam pro mojí osobu? Moc děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kratochvílová,

musím říci, že to co popisujete, je skutečně unikum a o tak dlouhém řízení slyším asi prvně. Za nedodržení správních lhůt není žádná sankce. Teoreticky byste možná mohla uplatnit náhradu škody například za to, že jste nemohla používat parkovací průkaz a platila jste dálniční poplatky, případně jste musela platit parkovné na parkovištích, kde bylo pro držitele průkazu ZTP parkování bezplatné nebo v nižší ceně. Domnívám se však, že soud by byl dlouhý, kde by se těžko dokazovalo tyto újmy, proto Vám nedoporučuji něco takového zkoušet. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.