Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odpověď pro p.Pfeifera

Autor Marie Svobodová
Předmět odpověď pro p.Pfeifera
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.

Četla jsem Vaši odpověď určenou panu Pfeiferovi - dostal jen průkaz TP a ptá se, jak využít lhůtu 8 dní po doručení oznámení od ÚP.

Po mých zkušenostech doporučuji v průběhu těchto 8 dní zajít na Úřad práce a nahlédnout do posudku i zkontrolovat, zda praktický lékař neposlal staré lék. zprávy. Pokud má novější, ať je donese. Pracovnice ÚP sepíše s panem Žádost o změnu nároku na průkaz osoby se zdrav. postižením. Lhůta 8 dnů slouží k případným změnám či přehodnocení posudku lékaře. Pak je teprve vydáno Rozhodnutí a musí se podat odvolání, což trvá další půlrok.

Doufám, že moje zkušenost poslouží i ostatním.

Svobodová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

děkuji Vám za sdělení Vaší zkušenosti. Snad si to pí. Pfeiferová přečte.

S pozdravem Václav Krása