Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odejmutí ZTP

Autor Kateřina
Předmět Odejmutí ZTP
Dotaz

Dobrý večer pane Krása, před půl rokem můj 19-i letý syn žádal o prodloužení průkazky ZTP II. stupně, předchozí posudek byl do 31.12.2009. Konečně včera mu byl zasláno z  ÚMČ rozhodnutí, kde lékařkou LPS PSSZ bylo prodloužení průkazky ZTP zamítnuto a byl mu přiznám pouze průkaz TP, ačkoliv syn nebyl vyzván lékařkou, aby se dostavil před LPK. S tímto rozhodnutím nesouhlasíme, proto bych Vás chtěla poprosit, jak máme postupovat dál. Nikdy jsme se nesetkali s tím, že by synovi byla průkaza odejmutata. Už od roku 1993, kdy má přiznanou průkazku ZTP, vždy jsme chodili před LPK jednou za rok, max. za 2 roky, nyní má syn další posouzení za 5 let. Synův zdravotní stav je za celá léta stejný, neměnný. Od narození nemá kyčelní kloub a kus stehenní kosti, ortoped mu laicky řečeno kloub vytvořil tak, že má opracovaný kus pahýlu vražený a zdrátovaný do jamky, dále má zkrácenou končetinu, od prolongace má velké obtíže s kolenem, dále má téměř nefunkční jednu ledvinu. TEP kyčle ho samozřejmě v životě čeká, jen ortoped to z pochopitelného hlediska nízkého věku mého syna oddaluje. Nechápu, jak lékařka, která syna neviděla, mohla rozhodnout tak, že synovi odebrala průkazku ZTP II stupně a tím i spojené výhody. Myslíte, že je nějaká šance na uspění při odvolání?
Velice Vám děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kateřino,

máte možnost odvolat se ke krajskému úřadu proti rozhodnutí LPK. Pokud s odvoláním neuspějete, můžete ještě podat rozklad k ministrovi práce a sociálních věcí. Dále Vám doporučuji podat stížnost na posudkovou lékařku na odbor posudkové služby, MPSV ČR, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása