Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání ztp

Autor Libor Honěk
Předmět odebrání ztp
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu zda mi skutečně může být odebrán průkaz ztp. Mám praktickou hluchotu, ztráta sluchu vpravo 90%,vlevo 91%. Přišlo mi oznámení, že podle LPZ již nemám nárok na žádné výhody. Když jsem se byl u něho na to přeptat, pan doktor řekl, že s použitím sluchadla přece slyším! Ale to mi připadá jako kdyby nechodícímu dali vozík a řekli přece se pohybuješ. Mohu v odvolání použít vyhlášku č. 182/1991 Sb., kdy se říká, že nárok na ztp má ten co má praktickou hluchotu více jak 85%? Nebo jak bych se mohl ještě bránit?

Předem moc děkuji za radu.

Libor Honěk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Honěku,

je opravdu zvláštní, že by Vám měla být odebrána průkazka ZTP. Podle přílohy č. 2, bod 2, písm. i) máte nárok na výhody II. stupně, tedy na průkazku ZTP. Tuto skutečnost byste měl uvést ve svém odvolání.

S pozdravem Václav Krása