Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání průkazu ZTP/P

Autor Karin Pösslová
Předmět Odebrání průkazu ZTP/P
Dotaz Dobrý den, mé sestře, která trpí od narození mentální poruchou a není schopna se o sebe postarat sama ani doma, byl odebrán podle změny zákona průkaz ZTP/P s tím, že proti rozhodnutí není odvolání. Chtěla bych se zeptat, jaké možnosti máme, aby sestra získala průkaz zpět. Jejím zástupcem je naše matka. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem a přáním krásného dne, Pösslová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pösslová,

pokud jste se ještě neodvolali proti rozhodnutí o odebrání průkazu ZTP/P Vaší sestře, tak to udělejte hned. Odvolat se musíte do 15 dnů a stačí napsat, že nesouhlasíte s odebráním průkazu. Podání samozřejmě musí podat opatrovník a odvolání se adresuje na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Pokud jste se již odvolali a neuspěli u odvolacího řízení, tak Vám doporučuji podat správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu do 60 dnů od doručení rozhodnutí o neakceptaci odvolání. U správní žaloby se neplatí poplatky a není třeba advokát. Základní text by měl být takový, že podáváte správní žalobu proti rozhodnutí, protože posudkový orgán nevazl v úvahu všechny okolnosti zdravotního stavu Vaší sestry.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji