Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání průkazu ZTP - oboustranná těžká nedoslýchavost

Autor Zdeňka Staňková
Předmět Odebrání průkazu ZTP - oboustranná těžká nedoslýchavost
Dotaz Dobrý den, v těchto dnech mi po 22-ti letech odebrali průkaz ZTP. Dle posudkové lékařky jsem prakticky zdravá, slyšící a zřejmě nepotřebuji ani sluchadla. Začínala jsem ve 12ti letech s průkazem ZTP/P. Ztráty na P mám 71,4%, na L 81,2%, dle Fowlera 73,8%, práh sluchu 80 dB. Každým rokem se můj sluch zhoršuje. Během posledního audia (rozmezí 2,5 roku) se mi sluch zhoršil o 4%. Dle svého ošetřujícího lékaře směřuji k hluchotě. Samozřejmě podávám odvolání a k Vám mám dotaz: dle čeho se ZTP odebírá (uděluje), zda je krom zprávy od lékaře nějaká tabulka hodnot podle které posudkový lékař řídí, či hodnotí dle svého subjektivního názoru při osobním setkání? Děkuji Vám za odpověď. S přáním pěkného dne. Zdeňka Staňková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Staňková,

žádná tabulka o posuzování zdravotního stavu při posuzování nároku na průkazku ZTP není. Posudkový lékař mohl použít analogicky vyhlášku č. 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity, ale to je špatně. Je správné, že se odvoláváte. Pokud byste neuspěla s odvoláním, můžete se ještě obrátit na MPSV ČR se žádostí o přezkumné řízení.

S pozdravem Václav Krása