Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

novy prukaz ZTPP,mobilita,novy znak...

Autor Jitka Suchánková
Předmět novy prukaz ZTPP,mobilita,novy znak...
Dotaz Dobry vecer pane Krasa,mela bych na Vas dotaz ohledne meho postizeneho syna.Milankovi je sest let,asi od 3 let ma prukaz ZTPP,ten nam koncil loni v srpnu,v cervnu jsem si podavala novou zadost o prukaz.Ale bohuzel stale cekam a stale mi ho jen prodluzuji uz skoro trictvrte roku.Stale me jen na urade tvrdi ze musim cekat az bude nove setreni,mobilitu nam take vzali,pritom na ni mame narok,zadost opet podana,nebot v setreni na PnP mame zaskrtle ze mobilitu zvlada jen s obtizemi a orientaci vubec-je toto vubec mozne?Vim ze novy prukaz papirovy nam nedaji,tak cekame na S-kartu a stale nic,uz nevim co s nema mam delat maji tam od nas X zadosti a porad se nic nedeje,uz jsem docela nervozni nebot jezdim porad se starym znakem,novy me nechcou na urade udelat protoze nemam platny prukaz ZTPP.Dokonce me chteli dat i pokutu.Mohl byste mi prosim poradit jak pokracovat dale a jak se domahat o novy??Dekuji moc za odpoved.Suchankova Jitka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Suchánková,

doporučuji Vám, abyste se obrátila na náměstka GŘ ÚP pana Martina Žárského, martin.zarsky@uradprace.cz. Musíte mu uvést synovo plné jméno, adresu a datum narození.

Připravujeme nyní speciální pořad Klíč pro zdravotně postižené, který se bude natáčet v květnu a rádi bychom Váš příběh použili k dokumentaci toho, jaké jsou dnes potíže s přiznáním průkazu a podobně. kdybyste souhlasila, napiště mi prosím na adresu v.krasa@nrzp.cz spojení na Vás, abychom mohli je předat České televizi.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.