Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Milička Stanislav
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den, před patnácti lety jsem měl úraz a přišel jsem o pravou ruku pod loktem (býval jsem pravák), loni jsem si žádal o průkazku ZTP ale byla mi přiznána pouze TP. Mám řidičský průkaz  a s jednou rukou se mi hůře parkuje, žádal jsem si o kartičku do auta abych mohl parkovat na místě pro invalidy, ale bylo mi to zamítnuto, neboť nemám ZTP. A proto prosím o potvrzení zdali opravdu nemám na tuto výhodu nárok. Předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Miličko,

obávám se, že při ztrátě jedné ruky pod loktem Vám pravděpodobně opravdu nemůže být přiznána průkazka ZTP. Vzhledem k tomu, že máte zdravé nohy, tak místo na parkování by Vám určitě nebylo přiznáno.

S pozdravem Václav Krása