Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Lenka
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den, mé babičce byl přiznán průkaz "TP", podali jsme odvolání pro průkaz "ZTP". Měla artrózu 3. stupně jednoho kolene a 4. stupně druhého kolene. Tyto lékařské zprávy má posudková komise. Mezitím byla na operaci s kolenem, kde měla 4. stupeň a za týden jde na operaci se druhým kolenem, kde má 3. stupeň. Chtěla jsem se zeptat, zda posudkové komisi máme poslat zprávu o proběhlé operaci a o termínu druhé operace? Pomůže to k přiznání "ZTP"? Odvolání zatím není vyřízené. Je na tom stále opravdu špatně, ujde sotva pár metrů, vyjde max. 2 schody, vše s fr. holemi. Předem děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

určitě bude dobré, když zašlete LPK dokumentaci o operacích Vaší babičky. Zároveň Vám doporučuji, abyste požádali, aby LPK zahrnula tyto dokumenty, jako podklad pro rozhodování o odvolání. Prosím, abyste neposílali jen Vaše vyjádření, ale také lékařskou zprávu, která stanoví nutnost operace.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.