Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Popina
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den,

rpsoím o informaci, zda pokud mi byl odebrán průkaz ztp/p  a nyní  mi byl schválen pouze tp, a dostával jsem příspěvek na péči. Je možné, že mi bude i příspěvek na péči také odebrán?Vždy se váže daný příspěvek na daný tip průkazu pro OZP?Nebo je možnéi na prkaz tp, dotávat příspěvek na péči. odvolání proti rozhodnutí o odebrání průkazu ztp/p je monžéposlat rovnou na mpsv do Phy? nebo je nutné vždy prostřednictvím Up daného kraje?Při odvolání řeší vždy posouzení mpsv?dekuji. popina a pěkný den přeji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

příspěvek na péči není vázán na průkaz OZP, tudíž se nemusíte obávat. Odvolání proti odebrání průkazu ZTP/P je nezbytné poslat prostřednictvím  Úp na dbor odvolání a správních činností nepojistných dávek, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása