Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jiřina Kučerová
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den,
před 11 lety jsem podstoupila výměnu TEP pro její uvolnění. Po probuzení z narkózy mi bylo sděleno, že dokud se nezahojí pánev, kloub nedostanu. Byl to šok, bylo mi 31 a nevěděla jsem, jak zvládnu domácnost a děti.
Současnost - stav po extrakci levé TEP pro uvolnění, spongioplastika dna acetabula a alloplastika kloubu v 10/2001, stav po abrevitační osteomii subtrochanterické vpravo v. r. 1996
Mám ID třetího stupně, chodím o 2 FH, zvládnu se o sebe postarat, naučila jsem se spoustu věcí dělat vsedě a pokud potřebuji pomoc (úklid, nákupy, cestování) mám rodinu, která pomůže. Skončila mi platnost průkazu ZTP, mobilitu zamítli a tak nemám nic. Paní na úřadě mi navrhla, ať si podám žádost o příspěvek na péči, pokud by mi byl přiznán měla bych nárok aspoň na průkaz TP a 800,- Kč nebo o mobilitu zažádat znova za půl roku. Nerozumím tomu. Jak můžu žádat o příspěvek na péči, když jsem mobilní? Chtěla jsem jenom ZTP a parkovací kartu.
Budoucnost - Na kontrolu na ortopedii jdu za rok a půl, i kdybych dostala umělý kloub, bez 2 FH to prý už nepůjde.
Je mi 43 let, kdoví co mě ještě čeká, třeba mi za tři roky vezmou i ID a pošlou do práce, neboť jsem mobilní a ruce mám silné a zdravé....
Nestěžuji si, jiní jsou na tom hůře než já, přesto pocit křivdy mám.
Přeji Vám spoustu sil a úspěchů v boji za práva zdravotně a tělesně postižených občanů.
S pozdravem Jiřina Kučerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kučerová,

především je nutné využít všech možností, které Vám dává právní řád. Především je třeba požádat o průkaz ZTP a pokud by Vám nebylo vyhověno, tak podat odvolání, případně správní žalobu. V dnešní době je nezbytné, aby člověk hájil svá práva, proto Vám doporučuji, abyste to zkusila znovu a důsledně až do konce.

S pozdravem Václav Krása