Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

neprodloužení ZTP

Autor Kata
Předmět neprodloužení ZTP
Dotaz

Dorý den. Zhruba před třemi týdny jsem žádala o radu ohledně podtupu při dlouhé čekací době na prodloužení ZTP II. st. (žádost podavá v září, začátkem ledna stále bez jakýhkoliv zpráv). Dnes, 20.01. mi přišel z magistrátu dopis, kde mi oznamují, že byly shromážděny materiály k posouzení a že můžu do 5-ti dnů nahlédnout do spisu, případně doplnit o další zprávy. Volala jsem paní, která má na MÚ mou věc na starost a ta mi sdělila, že posudkový lékař žádost neschválil. ( je mi 35, bez jakýhkoliv dřívějších problémů jsem byla v květnu 2008 akutně operována pro syndrom caudy na základě hernie disku L5/S1, s následnou reoperací po 13-ti dnech. Bohužel se to neobešlo bez následků a necítím jednu nohu, nepostavím se na špičku, kulhám..a následkem toho mám problémy se zády, ovšem na druhé, než operované straně. Vyšetření EMG ze září 2009, které jsem k žádosti o prodloužení ZTP dokládala prokazuje, že jde o trvalé poškození nervů (chronická radikulopatie, absence reflexů atd..nemám vyš. před sebou). Lékař ve zprávě pro posudkovou komisi hodnotil můj stav od prvního vyšetření pro posudkovou za nezměměný a  trvalý. Bydlím v odlehlé části vsi a na autobus to mám 3km, což pěšky nejsem schopná ujít. Když vyrazím autem, bez výhod ZTP nikde nezaparkuji.) nyní čekám na oficielní rozhodnutí v můj neprospěch, které by mi mělo přijít příští týden. Nemám u sebe žádné nové lék.zprávy, na kontrolu jsem objednaná na únor, takže pokud budu chtít využít doby  těch pěti dnů a případně doložit další zprávy, nemám co. Odvolání prý se bude táhnout dlouho. Co mi radíte? Jaký je vlastně postup při odvolání proti rozhodnutí, a jak se liší od postupu, když bych využila nahlédnutí do spisu a případného doložení dalších skutečností ? Může toto doložení dalších slutečností vůbec změnit verdikt posudkového lékaře? Kdo posuzuje zdravotní stav při odvolání? S přáním hezkého dne děkuji za odpověď. K

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Káťo,

v případě průkazky ZTP nemáte příliš mnoho možností. Jedinou možností je odvolat se k magistrátu a to prostřednictvím úřadu, kde jste žádala o přiznání výhod II. stupně. Vzhledem k tomu, že se jedná o výhody, které jsou stanoveny pouze vyhláškou, není možný soudní přezkum ani jiné možnosti přezkumu rozhodnutí. Doporučuji Vám po nějakém čase podat novou žádost, s tím, že Váš ošetřující lékař popíše Váš zdravotní stav důkladně.

S pozdravem