Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Neprodloužení průkazu ZTP

Autor Jan Kašpar
Předmět Neprodloužení průkazu ZTP
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, obracím se na Vás z dotazem: od roku 2005 jsem nemocen mám NYHA III, chronickou plicní nemoc II/B dle GOLD, osteoporózu, rakovinu prostaty, těžký syndrom spánkové apnoe-hypopnoe a Gonarthrosis l utr.III,Lumbago, Entesopathia VT , Coxarthrosis. V roce 2005 mně OSSZ přiznala průkaz ZTP a v roce 2013 mi průkaz nepřiznala z důvodů: Z posudkového zhodnocení vyplývá, že se jedná o dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav omezující fyzické schopnosti. Nejde o osobu, která není schopna zvládat základní živötní potřeby v oblasti mobility nebo orientace, a nepovažuje se za osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby. Nechtěl jsem příspěvek na mobilitu jen průkaz ZTP abych se mohl pohybovat lépe za zdravotními potřebami. Chtěl jsem se zeptat jestli má cenu se odvolávat na MPSV. Děkuji za radu Jan Kašpar

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kašpare,

doporučuji Vám, abyste podal odvolání, a to prostřednictvím ÚP na MPSV ČR, odbor odvolacích agend, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.