Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nepřiznání ZTP II stupně.

Autor Lada
Předmět Nepřiznání ZTP II stupně.
Dotaz

Prosím o radu, k jakému vyššímu orgánu by se mohla obrátit paní, která je těžce nemocná se srdcem. Žádala o průkaz na Praze Západ v Dolních Břežanech a dostala průkaz ZTPI.st.

Je v registru čekatelů na transplantaci srdce v IKEMu. Srdce jí pracuje na 30%, nevyjde schody nemůže cestovat MHD, všude jezdí s taxi nebo s manželem autem. Bez doprovodu nikam nechodí, protože neví, kdy se jí udělá špatně a omdlí.

Není přece možné aby takto postižený poměrně mladý člověk neměl nárok na ZTPalespoň II. stupně.

Děkuji za radu.

Srdečně zdraví Lada

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lado,

vzhledem k tomu, že celá agenda nyní přechází na úřady práce, domnívám se, že by bylo nejlepší, aby si Vaše známá požádala o průkazku znova, a to na svém úřadu práce. Pokud neuspěje, je odvolacím orgánem ministerstvo práce a sociálních věcí.

S pozdravem Václav Krása