Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nepřiznání průkazu

Autor Martina
Předmět nepřiznání průkazu
Dotaz

Dobrý den,

chtěla jsem vás poprosit o radu-můj otec si požádal o průkaz mim.výhod a bylo mu to zamítnuto.Je v plném invalidním důchodu a na srdci má stimulátor.Tak jestli by měl šanci kdyby se odvolal na získání průkazu.Předem děkuji za radu.Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

stimulátor opravdu není důvodem pro přiznání mimořádných výhod podle vyhlášky č. 182/1991 Sb. V příloze č. 2 této vyhlášky jsou uvedeny druhy zdravotního postižení, na které je možné přiznat uvedené výhody. Přiznání výhod nemá žádnou souvislost s přiznáním stupně invalidity. Stupeň invalidity stanoví procento pracovních schopností, mimořádné výhody převážně problémy s mobilitou.

S pozdravem Václav Krása